Qumak wdrożył infrastrukturę sieciową na Wydziale Chemii UJ

Qumak S.A. wdrożył i uruchomił wysoko wydajną i niezawodną sieć w nowym budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu sieci w Polsce. Wartość kontraktu przekroczyła 5 mln zł netto.

Nowoczesna infrastruktura sieciowa na Wydziale Chemii UJ

Niezawodna sieć dla uczelni

Budowa nowej sieci polegała na zaprojektowaniu nowej architektury sieciowej, dostawie urządzeń, montażu, konfiguracji oraz produkcyjnemu uruchomieniu nowych urządzeń. Zbudowana sieć składa się z kilkudziesięciu punktów dystrybucyjnych, z czego 18 z nich wyposażonych jest w przełączniki modularne. Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego wszystkie zastosowane przełączniki wraz z modułami mają konfigurację nieblokującą, co znacząco wpływa na wydajność infrastruktury.

cudzyslow

 

Wszystkie elementy zostały wykonane w architekturze redundantnej, która umożliwia zachowanie ciągłości działania sieci nawet podczas awarii jednego z elementów

Dostarczone rozwiązania pomagają sprostać zadaniom zarówno pod względem szybkości transmisji danych jak i funkcjonalności, umożliwiającej tworzenie bezpiecznych sieci wirtualnych. Wszystkie elementy zostały wykonane w architekturze redundantnej, która umożliwia zachowanie ciągłości działania sieci nawet podczas awarii jednego z elementów – mówi Konrad Pogódź, członek zarządu ds. realizacji w Qumak S.A.

 
Ze względu na duże wymagania wydajnościowe połączenia pomiędzy poszczególnymi punktami dystrybucyjnymi zostały zestawione z wykorzystaniem łączy światłowodowych i zapewniają przepustowość 80Gbps.

 

 Zrealizowane projekty z obszaru Security & Business Continuity

Dotychczas Qumak zrealizował projekty m.in. dla Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dostarczając nowoczesne klastry obliczeniowe, kompletną platformy sprzętowo-systemową na potrzeby chmury obliczeniowej WAT oraz infrastrukturę IT dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Zobacz także