Qumak wyróżniony w branżowym konkursie Stowarzyszenia Polska Wentylacja

Instalacja klimatyzacji w zrealizowanym przez spółkę Qumak projekcie została wyróżniona w branżowym konkursie PASCAL 2017.

Nagroda za projekt klimatyzacji dla Data CenterInstalacja, którą warszawska spółka zrealizowała w Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego została doceniona za wysoki poziom projektu. Wyróżnienie przyznało Stowarzyszenie Polska Wentylacja, a skład Kapituły konkursowej tworzyli wykładowcy Politechniki Warszawskiej.

 

Projekt i realizacja klimatyzacji dla Data Center

W nagrodzonej realizacji Qumak odpowiadał za projekt i wykonanie instalacji chłodzenia, grzania technologicznego i odzysku ciepła w Data Center dla CBPIO. Innowacyjność wdrożonego rozwiązania wynika zarówno z zastosowanych materiałów i urządzań, jak i z samej koncepcji chłodzenia. Duża część serwerów chłodzona jest czynnikiem o znacznie wyższej temperaturze niż standardowa dla tego typu obiektów.

 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom projekt dla CBPIO uzyskuje wyjątkowo korzystny współczynnik efektywności energetycznej PUE – na poziomie 1,2 – 1,3.

 

Nagrody dla nowoczesnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Nagrody PASCAL przyznawane są projektom instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w nowoczesnych budynkach, wyróżniających się innowacyjnością i zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań, uwzględniających energooszczędność i eksploatację.

Zobacz także