Qumak wybuduje trzy kolejne lądowiska dla helikopterów

Szpitale w trzech miastach wzbogacą się o nowoczesne heliporty. Wykona je firma Qumak S.A., która została generalnym wykonawcą. Łączna wartość kontraktów wynosi ok. 3,4 mln zł netto.

Heliport Lublin Siemiatycze Kepno - Qumak

Budowa przyszpitalnych lądowisk dla helikopterów

W ramach pozyskanych kontraktów w Siemiatyczach i Lublinie, Qumak wykona m.in. rozbiórkę dotychczasowych płyt oraz dróg startu i lądowań, a następnie zbuduje lądowiska dostosowane do aktualnych przepisów prawa wraz z pełną infrastrukturą techniczną.

 

W przypadku kontraktu w Kępnie będzie to lądowisko „wyniesione” zlokalizowane na dachu istniejącego budynku szpitala dodatkowo wyposażone w dedykowaną windę, system gaśniczy i podgrzewanie wybranych krytycznych elementów lądowiska.

 

Ponadto zakres prac będzie obejmował wykonanie nowego systemu oświetlenia nawigacyjnego, świateł identyfikacyjnych strefy zewnętrznej i wewnętrznej lądowisk jak również świateł podejścia do lądowania i oświetlenia projektorowego. Do zadań spółki będzie należało wykonanie oświetlenia naprowadzającego oraz dróg dojazdowych do heliportów.

 

cudzyslow

Cieszymy się, że będąc głównym wykonawcą heliportów, po raz kolejny przyczynimy się do zwiększenia dostępności szybkiej pomocy medycznej dla społeczeństwa

 

 – Uruchomione w ostatnim czasie przetargi z obszaru infrastruktury lotniskowej są dowodem, że nasi włodarze dostrzegają konieczność modernizacji i rozwoju tego typu obiektów użyteczności publicznej. Cieszymy się, że będąc głównym wykonawcą heliportów, po raz kolejny przyczynimy się do zwiększenia dostępności szybkiej pomocy medycznej dla społeczeństwa. Jestem przekonany, że doświadczenie którym dysponujemy, pomoże nam sprawnie zrealizować wygrane kontrakty –  powiedział Wojciech Strusiński, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Realizacji w Pionie Inteligentnej Infrastruktury Qumak S.A.

 

Realizacje Qumak z zakresu nowoczesnej infrastruktury lotniczej

Qumak posiada bogate doświadczenie w realizacji kontraktów lotniskowych. Obecnie spółka wykonuje: lądowisko dla śmigłowców w Wołominie i Działdowie, buduje infrastrukturę techniczną nowych dróg kołowania na lotnisku Politechniki Rzeszowskiej, wdraża systemy osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach wojskowych.

 

Na swoim koncie firma ma zakończone wdrożenie nowoczesnego BHS (Baggage Handling System) wraz z systemem EDS (Explosive Detection System) 3 standardu na lotnisku Kraków – Balice, implementację systemów Ice-Alert i AWOS m.in. na lotniskach w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz realizację systemów teletechnicznych na lotnisku w Szymanach.

 

Airport Automation i lądowiska dla helikopterów:

Zobacz także