Qumak wyróżniony przez Oracle

Podczas Oracle Partner Days, które odbyły się w dniach 20-22 marca w Bratysławie, firmę Qumak S.A. wyróżniono nagrodą Partner Award w kategorii Systems (Servers & Storage). Nagroda została przyznana za szeroko zakrojoną współpracę przy projektach należących do największych spośród realizowanych przez warszawską spółkę – ISOK i eDŚ.

nagroda_Oracle_qumak1

W uzasadnieniu nominacji firma Oracle podkreśla, że przyznano ją „za wygranie prestiżowego przetargu na budowę i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami – ISOK”. Zaznacza również, że sprawna współpraca w ramach projektu otwiera drzwi do dalszych wspólnych działań w sektorze publicznym i komercyjnym.

 

Podczas wydarzenia przedstawiciel firmy Qumak S.A. – Jarosław Romanik, Business Solution Manager – wystąpił z prezentacją zatytułowaną: „IT Guarding System for the Country from extraordinary threats – ISOK”.

 

Przedstawił zagadnienia związane z budową ISOKu przed nadzwyczajnymi zagrożeniami. Powiedział m.in. o: udziałowcach projektu, jego wartości, najważniejszych produktach oraz korzyściach dla administracji centralnej i obywateli.

 

Celem wdrożenia – unikatowego w skali Europy projektu – jest podniesienie bezpieczeństwa obywateli i ograniczenie strat spowodowanych przez gwałtowne zjawiska meteorologiczne np. powodzie. Qumak S.A. odpowiada za kompleksowe wdrożenie infrastruktury IT, wykonanie podstawowego i zapasowego centrum przetwarzania danych, wykonanie wizualizacji map zagrożeń oraz integrację ISOKu z istniejącymi systemami informatycznymi.

 

Oracle Partner Days  było spotkaniem najważniejszych partnerów firmy, na którym przedstawiono aktualną strategię i kierunki rozwoju amerykańskiego producenta.

 

 

Systemy IT dla sektora publicznego:

Zobacz także