Qumak prezentuje symulatory na Pikniku Naukowym

9 czerwca na terenie Stadionu PGE Narodowego odbył się 22 PIKNIK NAUKOWY Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na którym Qumak pokazywał swoje najnowsze rozwiązania z obszaru symulatorów szkoleniowych.

 

 

Piknik Naukowy to jedna z największych tego typu plenerowych wydarzeń w tej części Europy. Jest dedykowany dla osób, które interesują się nauką i chcą zobaczyć ją z bliska. Motywem przewodnim tegorocznej edycji pikniku był ruch i jego ujęcie w różnych perspektywach. Rodzinna impreza przyciągnęła tłumy zwiedzających i po raz kolejny udowodniła, że nauka może być naprawdę pasjonująca.
 
Na stoisku Narodowego Centrum Badań i Rozwoju firma Qumak zaprezentowała swoje rozwiązania z obszaru zaawansowanych symulatorów: symulator kolejowy do szkolenia maszynistów w warunkach wirtualnej rzeczywistości oraz swoje najmłodsze dziecko – symulator handlingowy dla operatorów obsługi naziemnej na płycie lotniska. Rozwiązanie to będzie pomocne nie tylko w szkoleniach, ale jednocześnie wesprze proces wstępnej oceny predyspozycji kandydatów do pracy w tym zawodzie. W praktyce urządzenie pozwoli ograniczyć błędy popełniane podczas naziemnej obsługi samolotów, m.in. w trakcie obsługi pasażerów, ładowania bagażu czy uzupełniania paliwa. Głównym zadaniem symulatora będzie odtworzenie warunków panujących podczas sterowania pojazdami obsługi naziemnej na płycie lotniska. Projekt jest w znacznej części dofinansowywany przez NCBiR.

Zobacz także