Qumak nagrodzony przez miesięcznik Bank

Nagroda IT at Bank Qumak

Qumak S.A. uzyskał pierwszą pozycję w rankingu firm IT w sektorze finansowym przygotowywanym przez miesięcznik Bank. Wysoko, bo na drugiej pozycji, spółka znalazła się także w rankingu potencjału rozwojowego.

Wyniki w powyższych kategoriach pozwoliły uzyskać Qumak S.A. szóste miejsce w zestawieniu ogólnym, gdzie brano pod uwagę także pozycje w następujących kategoriach: efektywność działalności oraz współpracę z sektorem banków spółdzielczych. Ranking przygotowano na podstawie danych za 2013 r. oraz I półrocze 2014 r.

 

 

Przy opracowywaniu rankingu firm pracujących na potrzeby sektora finansowego brano pod uwagę następujące wskaźniki: bezwzględny poziom przychodów, udział przychodów instytucji finansowych bądź instytucji publicznych oraz liczbę klientów z tych segmentów Miejsce w rankingu potencjału rozwojowego wyznaczano z kolei na podstawie bezwzględnej wielkości sprzedaży, jej wartościowego wzrostu, dynamiki wydatków na badania i rozwój i ich relacji do obrotów oraz liczbę oferowanych produktów.

 

Zobacz także