Powstaną trzy kolejne lądowiska dla helikopterów

Szpitale we Włoszczowie, Starogardzie Gdańskim i Szczytnie jako kolejne będą miały nowoczesne heliporty. Qumak został generalnym wykonawcą kontraktów, których łączna wartość wynosi 2,6 mln zł netto.

ladowiska dla helikopterow realizacje Qumak

Kolejne realizacje lądowisk dla helikopterów

Podobnie jak w przypadku poprzednich umów Qumak wykona m.in. rozbiórkę dotychczasowych płyt oraz dróg startu i lądowań, a następnie zbuduje lądowiska dostosowane do aktualnych przepisów prawa wraz z pełną infrastrukturą techniczną. Ponadto zakres prac będzie obejmował wykonanie nowego systemu oświetlenia nawigacyjnego, świateł identyfikacyjnych strefy zewnętrznej i wewnętrznej lądowisk jak również świateł podejścia do lądowania i oświetlenia projektorowego. Do zadań spółki będzie należało wykonanie oświetlenia naprowadzającego oraz dróg dojazdowych do heliportów.

cudzyslowRynek infrastruktury lotniskowej wyraźnie ruszył i możemy spodziewać się kolejnych realizacji

 

– Widzimy duże ożywienie w przetargach z obszaru infrastruktury lotniskowej. To pokazuje, że rynek wyraźnie ruszył i możemy spodziewać się kolejnych realizacji. Cieszy też fakt, że powstające heliporty będą wspierać działania służb ratunkowych na coraz większym obszarze naszego kraju.  Jestem przekonany, że doświadczenie, którym dysponujemy, pomoże nam sprawnie zrealizować wygrane kontraktypowiedział Wojciech Strusiński, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Realizacji w Pionie Inteligentnej Infrastruktury Qumak S.A.

 

Lądowiska dla śmigłowców – realizacje Qumak

Qumak posiada bogate doświadczenie w realizacji kontraktów lotniskowych. Niedawno podpisał umowę na realizację lądowisk w Siemiatyczach, Lublinie i Kępnie, a w chwili obecnej wykonuje lądowiska dla śmigłowców w Wołominie i Działdowie. Jednocześnie buduje infrastrukturę techniczną nowych dróg kołowania na lotnisku Politechniki Rzeszowskiej, wdraża systemy osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach wojskowych.

 

Na swoim koncie firma ma zakończone wdrożenie nowoczesnego BHS (Baggage Handling System) wraz z systemem EDS (Explosive Detection System) 3 standardu na lotnisku Kraków – Balice, implementację systemów Ice-Alert i AWOS m.in. na lotniskach w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz realizację systemów teletechnicznych na lotnisku w Szymanach.

 

Infrastruktura lotniskowa – zobacz więcej:

Zobacz także