Qumak prezentuje magazyn energii na międzynarodowych targach ENERGETAB 2016

Na tegorocznych międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2016, projekt zrealizowany w konsorcjum, którego Qumak był liderem, zdobył Puchar Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.

Najnowsze rozwiązania technologiczne dla energetyki

Zakończone 15 września 2016 r. międzynarodowe targi energetyczne ENERGETAB organizowane były już po raz dwudziesty dziewiąty. Swoje najnowsze produkty, służące modernizacji sektora energetycznego, zaprezentowało 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji, a ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha.

 

 

Qumak wraz z partnerami z realizacyjnego konsorcjum prezentował wdrożony dla spółki Energa-Operator magazyn energii. Stoisko przedstawiało replikę kontenera, a szczegóły jego funkcjonowania przybliżali uczestnikom konferencji eksperci z naszej firmy.

 

magazyn-energii-prezentowany-na-targach-energetab-2016

 

Jak działa magazyn energii?

Magazyn, wyróżniony na targach Pucharem Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, zrealizowaliśmy w konsorcjum z firmami: My-Soft, Commener i Trakcja TRKiI. Jest to pierwsze w Polsce tego typu urządzenie, działające w Lokalnym Obszarze Bilansowania.

 

 

Magazyn służy gromadzeniu energii i wykorzystywaniu jej do bilansowania systemu energetycznego oraz poprawy jakości energii elektrycznej. To jeden z kluczowych elementów budowy nowoczesnych sieci Smart Grid.

 

magazyn-energii-case-study

> Zobacz Case Study z wdrożenia magazynu energii