O energetyce z udziałem Qumak S.A.

Jacek Suchenek – wiceprezes Qumak i Piotr Obrycki – Business Development Manager w Qumak uczestniczyli w konferencji Europower, która odbyła się w dniach 13-14 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

Głównymi tematami zakończonej XXIII edycji spotkania były: nowa strategia polityki energetycznej, gospodarka niskoemisyjna, relacje międzybranżowe górnictwo-energetyka oraz internet rzeczy w energetyce.

 

konferencja europower it w energetyce Qumak Jacek Suchenek – wiceprezes ds. realizacji podczas panelu dotyczącego innowacyjności na konferencji Europower (fot. MMC)

Innowacyjne rozwiązania IT dla energetyki

Konferencję rozpoczęła dyskusja na temat energii polskiej gospodarki oraz nowych kierunków jej rozwoju. Poruszono również zagadnienia innowacji i nowych technologii w sektorze energii oraz nowych wyzwań biznesowych. Jacek Suchenek – wiceprezes ds. realizacji w Qumak podczas panelu dotyczącego innowacyjności mówił m.in. o Internecie Rzeczy (ang. Internet of Thing’s) w energetyce, dla którego informatyczne produkty Qumka stanowią świetne wsparcie oraz są drogą do wykorzystywania innowacyjnych technologii.

 

BI i Big Data – sposób na zarządzanie danymi w firmach

Drugiego dnia dyskutowano o unii energetycznej UE i bezpieczeństwie energetycznym oraz problematyce konkurencyjnego rynku sektora energii w Polsce, w obliczu budowy jednolitego europejskiego rynku energii elektrycznej oraz gazu. Piotr Obrycki – Business Development Manager w Qumak podczas panelu „Energy Data Driven Company” zwrócił uwagę na rozwiązania Business Intelligence & Big Data, które pozwalają na przetwarzanie i profilowanie ogromnych ilości danych w sposób innowacyjny.

 

Celem konferencji była dyskusja o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących sektora energetycznego, m.in. wirtualnych elektrowniach i energetyce w chmurze. W konferencji wzięli udział kluczowi przedstawiciele branży energetycznej, nauki i administracji.

 

Qumak był Partnerem tegorocznej edycji wydarzenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.konferencjaeuropower.pl

 

Zobacz nasze rozwiązanie dla sektora energetycznego: