Symulator lokomotywy SIMTRAQ na Kongresie Kolejowym

Wykorzystanie środków unijnych na modernizację infrastruktury, jakimi można dysponować do 2023 roku oraz innowacyjność i bezpieczeństwo na kolei to główne tematy poruszane podczas VI edycji Kongresu Kolejowego, który odbył się w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Symulatory przyszłością kolei

Podczas wydarzenia uczestnicy Kongresu mieli okazję przetestować pierwszy na świecie mobilny symulator pojazdu szynowego SIMTRAQ. Najnowszy produkt Qumak to rozwiązanie adresujące zarówno wymagania unijne w sprawie przyznawania uprawnień maszynistom, prowadzącym lokomotywy i pociągi, jak również odpowiadające realnym potrzebom polskich przewoźników kolejowych.

 

 

– Nowoczesne symulatory pełnozakresowe, czyli te odseparowane od otoczenia, imitujące kabinę pojazdu kolejowego, to dziś bardzo nowoczesne urządzenia, dzięki którym prowadzący pojazd ulega złudzeniu przebywania za prawdziwym nastawnikiem. Ma to bardzo duży wpływ na jego zachowanie podczas szkoleń – mówił podczas Kongresu Marcin Trzaska, dyrektor ds. sektora kolejowego w Qumak.

 

SIMTRAQ to symulator zwiększający bezpieczeństwo i poprawiający efektywność prowadzenia pojazdów szynowych. Umożliwia odtwarzanie zdarzeń nietypowych oraz wszelkich nieprawidłowości związanych z prowadzeniem pojazdów szynowych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego, związanych m.in. z : infrastrukturą sterowania ruchem i sygnalizacją, obsługą trakcyjną, sytuacją ruchową, infrastrukturą, czy nieprzewidzianym zachowaniem ludzi, zwierząt oraz kierowców pojazdów drogowych.

 

qumak-na-kongresie-kolejowym-2016

 

Dla przedstawicieli Qumak udział w Kongresie był kolejną okazją do konsultacji zbudowanego symulatora wśród polskich przewoźników. Dotychczas produkt był prezentowany podczas największych na świecie targów transportowych – Innotrans, odbywających się w Berlinie oraz podczas indywidualnych spotkań z największymi polskimi spółkami kolejowymi.

 

Kongres Kolejowy to coroczne spotkanie branży kolejowej organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i Forum Kolejowe – Railway Business Forum (RBF). Wydarzenie gromadzi przedstawicieli przewoźników, zarządców infrastruktury, samorządowców a także reprezentantów organizacji konsumenckich.

 

Zobacz ofertę Qumak skierowaną do rynku kolejowego: