Building Automation

Building automation automatyka budynkowa technologie inteligentnego budynku Qumak

Rozwiązania BMS – Building Management System

Building Automation to nowoczesne, zintegrowane rozwiązania usprawniające zarządzanie obiektem, optymalizujące jego koszty utrzymania oraz gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

 

cudzyslow

W naszym portfolio jest ponad 90 obiektów w kraju i za granicą z czego wiele ekologicznych, posiadających certyfikaty BREEAM lub LEED.

 

 

Podczas wdrożeń wykorzystuje się energooszczędne, ekologiczne rozwiązania, dzięki czemu powstające budynki są zarazem nowoczesne i przyjazne środowisku. Technologie budynkowe pozostają w szczególnym powiązaniu z systemem BMS (ang. Building Management System), pozwalającym zarządzać wysoko zaawansowanym technicznie budynkiem.

 

Obiekt wyposażony w zestaw urządzeń, czujników i detektorów może być sterowany i nadzorowany przez centralny system integrujący wszystkie istniejące w budynku rozwiązania technologiczne. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych źródeł, budynek wyposażony w BMS może reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz. To pozwala na maksymalizację funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa przy jednoczesnej minimalizacji kosztów eksploatacji i ograniczeniu emisji zanieczyszczeń.

 

Oferta

 

BMS Building Automation Technologie inteligentnego budynku Qumak

Oferujemy kompleksowe usługi doradztwa, projektowania, prowadzenia oraz realizacji inwestycji, a także obsługę gwarancyjną i serwisową

Nasze instalacje i wdrożenia zapewniają osiągnięcie wysokiego stopnia energooszczędności budowanego obiektu, wspierając dostosowanie go do poziomów akceptowanych przez Instytucje certyfikujące – Leed, Breeam i innych.

 

Dysponujemy poświadczeniami i certyfikatami producenckimi uprawniającymi do projektowania i wdrażania systemów. Nasi pracownicy posiadają m.in. licencje pracownika zabezpieczenia technicznego I i II stopnia. Świadczymy także usługi rzeczoznawstwa w zakresie instalacji bezpieczeństwa technicznego.

 

Posiadamy własną kancelarię tajną wraz z dedykowanym biurem projektowym oraz świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego I stopnia, potwierdzające pełną zdolność do ochrony informacji niejawnych, oznaczonych klauzulami TAJNE, SECRET UE oraz NATO SECRET. Dysponujemy koncesją MSWiA na wykonywanie systemów ochrony.

 

Oferujemy kompleksową realizację projektów obejmującą:

 • BMS (Building Management System)

 • SMS (Security Management System)

 • sterowanie i zarządzanie oświetleniem

 • systemy elektroenergetyczne

 • systemy bezpieczeństwa pożarowego (SAP, DSO)

 • systemy bezpieczeństwa technicznego (SSWiN,
  SKD, CCTV)

 • systemy biometryczne

 • systemy teleinformatyczne

 • systemy audio-video

 • aplikacje autorskie, jako uzupełnienie gotowych rozwiązań

 

Skontaktuj sie z Qumak - przycisk