Historia
2015

qumak_logo

Obchodzimy 30-lecie firmy

 

Uruchamiamy serwis 30latqumak.pl, gdzie prezentujemy rozwój spółki Qumak na przestrzeni lat i przedstawiamy najważniejsze projekty zrealizowane na przestrzeni trzech dekad działalności na polskim rynku.

2012

qumak_2014

To czas restrukturyzacji oraz opracowania i wdrożenia nowej strategii

 

Wyznaczamy dwanaście obszarów biznesowych i podejmujemy się realizacji nowych, perspektywicznych projektów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, oferując bogatą wiedzę ekspercką zdobytą podczas realizacji jednych z największych wdrożeń teleinformatycznych w kraju oraz blisko trzydziestoletnie doświadczenie.

 

Wzmacniamy wizerunek – dostosowujemy go do nowoczesnych standardów: wprowadzamy krótszą nazwę –Qumak S.A. – i nowy, odświeżony logotyp. Pracujemy nad spójną komunikacją w Sieci i większą widocznością działań firmy w mediach tradycyjnych i w Internecie.

2006

gielda

Wchodzimy na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych

 

Po latach – pomimo globalnego kryzysu finansowego – prasa napisze o nas, że jesteśmy jedną z najbardziej stabilnych spółek w kraju, w którą można bezpiecznie inwestować.

2002

Bequmak_sekom

Sekom S.A. i Qumak International Sp. z o.o. łączą się, tworząc jedną z najmocniejszych firm informatycznych w Polsce

 

Utworzony Qumak-Sekom S.A. posiada siedziby w Warszawie, duży oddział w Krakowie oraz biura w Bielsku Białej, Gdańsku, Radomiu i Poznaniu.

 

Pod tą nazwą, wykorzystując bogate doświadczenie z różnych środowisk, realizujemy projekty dla wiodących firm z krajowego rynku. Współpracując ze światowymi liderami technologicznymi, dostarczamy i integrujemy sprawdzone rozwiązania teleinformatyczne i tym samym podnosimy jakość krajowych usług bazujących na systemach IT.

 

Podczas realizacji dużych wdrożeń nabywamy nowych kompetencji, szkolimy kadrę specjalistów, by w przyszłości prowadzić jedne z najbardziej innowacyjnych projektów w kraju.

 

1998

grupa_sekom

W wyniku uzgodnień pomiędzy spółkami Sekom S.A. i Qumak International Sp. z o.o. zostaje utworzona Grupa Sekom

 

Dołączają do niej również dwie mniejsze firmy Blue-Bridge Sp. z o.o. i Gandalf Polska Sp. z o.o.

 

Dzięki połączeniom, Grupa Sekom staje się integratorem IT o bardzo szerokiej ofercie. W jej zakres wchodzą m.in. systemy bezpieczeństwa, systemy wideokonferencyjne, systemy automatyki budynkowej czy programy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami.

1988

qumak_int

Działalność rozpoczyna PHP Qumak Sp. z o.o.

 

W 1991 roku – po kilku miesiącach rozmów z Polsko Amerykańskim Funduszem Przedsiębiorczości – zostanie zarejestrowana jako spółka joint-venture Qumak International Sp. z o.o.

 

Firmy Sekom i PHP Qumak działają niezależnie, budują doświadczenie, by w przyszłości wdrażać jedne z największych w kraju projekty z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii.

1985

sekom

Powstaje firma Wyrób i Naprawa Urządzeń Elektronicznych, która od 1990 roku działa pod nazwą Sekom

 

Siedem lat później zostanie zarejestrowana jako Sekom S.A. W latach dziewięćdziesiątych zaistnieje na rynku dzięki pozyskaniu bardzo ciekawych kontraktów informatycznych w branży kolejowej.