Ekspozycje multimedialne

Koncepcje ekspozycji multimedialnych

Ekspozycje multimedialne muzea i Centra Nauki Qumak

Ekspozycje multimedialne to obszar oferujący nowoczesne rozwiązania wystawiennicze i multimedialne. Są lokalizowane zarówno w futurystycznych obiektach, jak i w zaadaptowanych przestrzeniach rodem z epoki industrialnej. Umożliwiają realizację scenariuszy edukacyjnych przy okazji wypoczynku i zabawy.

 

cudzyslow

Zrealizowaliśmy największe ekspozycje multimedialne w kraju, m.in. prestiżowy projekt dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie na powierzchni ponad 3 tys. m2 znajduje się 1 600 obiektów.

 

Z ekspozycji multimedialnych coraz częściej korzystają firmy i korporacje. Wykorzystują je w charakterze narzędzia budowy marki i dialogu z konsumentem

 

Zastosowanie interaktywnych ekspozycji

Innym obszarem zastosowania ekspozycji multimedialnych są lotniska, dworce, stadiony i galerie handlowe, gdzie coraz częściej spotykamy interaktywne projekcje wielkoformatowe i mappingowe, stanowiska zabaw dla dzieci wyposażone w czujniki kinetyczne, multimedialne stanowiska prezentacyjno-informacyjne, interaktywne plakaty, hot-spoty. Oddane do dyspozycji odwiedzających podnoszą atrakcyjność oferty miejsca i stanowią o wysokim standardzie obsługi klienta.

 

Multimedia

Spot promujący Europejskie Centrum Solidarności, dla którego Qumak wykonuje stałą ekspozycję multimedialną

 

Wystawa będzie opowiadać  o historii lat 1956–1989, o ludziach, którzy starali się urzeczywistnić marzenia o suwerenności Polaków żyjących w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

 

Zwiedzający staną w kolejce do sklepu z pustymi półkami, wejdą do milicyjnego samochodu oraz otrą się o tarcze zomowców. Na wystawie eksponowanych będzie 1600 obiektów.

 

Qumak dostarcza m.in. urządzenia multimedialne, elementy ekspozycji i eksponaty. Zrealizuje nagłośnienie wystawy stałej oraz wykona system zarządzania dźwiękiem i system nagłośnieniowy.

Wizualizacja przygotowana dla Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu