Data Center

Data Center – Centrum Przetwarzania Danych

Data Center to nowoczesne centrum technologiczne składające się z serwerowni i szeregu urządzeń wspierających jej funkcjonowanie. Służy magazynowaniu i przetwarzaniu informacji oraz  zapewnia danym bezpieczne środowisko IT.

 

 

cudzyslowZrealizowaliśmy największe i najbardziej innowacyjne serwerownie w kraju. Łącznie to ponad 50 obiektów o powierzchni serwerowej powyżej 11 000 m2.

 

 

Budowa Data Center

Realizujemy obiekty Data Center prowadząc całokształt prac projektowo-wykonawczych: architekturę i konstrukcję dostosowaną do potrzeb infrastruktury IT,  systemy energetyczne,  infrastrukturę sanitarną wraz z klimatyzacją precyzyjną, systemy teletechniczne oraz  urządzenia IT.

 

Obiekty powstają głównie w sektorze telekomunikacyjnym, bankowym, finansowym, a także na zlecenie instytucji z sektora publicznego: agencji rządowych, instytucji wojskowych.

 

Oferta

 

Data Center budowa i projektowanie Qumak

Realizujemy obiekty Data Center pełniąc rolę generalnego wykonawcy całej inwestycji

Tworzymy koncepcje, projektujemy, budujemy, wyposażamy w infrastrukturę IT i świadczymy usługi serwisowe, wykonujemy testy obciążeniowe środowiska Data Center.

 

Kompleksowa oferta wdrożeniowa z zakresu Data Center obejmuje:

  • systemy do zarządzania serwerownią (DCIM) i monitorowania parametrów krytycznych (BMS)

  • systemy klimatyzacji precyzyjnej z rozwiązaniami freecoolingowymi

  • systemy zasilania gwarantowanego

  • systemy bezpieczeństwa pożarowego i systemy gaszenia

  • systemy bezpieczeństwa technicznego

  • systemy okablowania strukturalnego

 

Wykonujemy audyty w oparciu o standardy UpTime Institute (TIER) poprzez certyfikowanych projektantów (Acreditate Tier Designers).

 

 

Skontaktuj sie z Qumak - przycisk