Akcjonariusze Qumaka zagłosowali za emisją akcji

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Qumak S.A., które odbyło się 4 stycznia 2018 r. została uchwalona decyzja o podwyższeniu kapitału w drodze emisji akcji. Dzięki tej emisji firma chce pozyskać 30 mln zł.

 

emisja1

Na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia Zarząd Qumak S.A. został upoważniony do przeprowadzenia emisji  30 mln szt. akcji serii M. Emisja odbędzie się w trybie oferty prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

 

Skuteczne i szybkie przeprowadzenie tej emisji jest w tej chwili jednym z głównych celów Spółki. Pozwoli nam to odbudować kapitały własne i poprawić zdolności realizacyjne, a także wypełnić jeden z warunków otwierających drogę do realizacji wspólnych planów związanych z Grupą Euvic – podkreśla Sławomir Połukord, prezes Qumak S.A.

cudzyslow

Skuteczne i szybkie przeprowadzenie emisji akcji to w tej chwili jeden z najważniejszych celów spółki.

 

Według podpisanego w grudniu 2017 r. listu intencyjnego z firmą Euvic – jednym ze znaczących akcjonariuszy Qumak i jednocześnie jedynym inwestorem branżowym spółki, dalszy rozwój strategicznej współpracy obu firm jest uzależniony między innymi od podwyższenia przez Qumak kapitału zakładowego w wyniku emisji akcji.

 

Chcemy, aby opisane w liście intencyjnym połączenie z IT Works było jedynie wstępem do fuzji Qumak z Grupą Euvic. Zgoda NWZ na przeprowadzenie emisji serii M, to kolejny dowód na to, że nasz plan został odebrany jako optymalny dla Spółki. Jesteśmy przekonani, że pole do wypracowania synergii jest w tym przypadku ogromne, a konsolidacja pozwoli nam zbudować grupę, którą będzie miała bardzo silną pozycję rynkową, szerokie grono unikatowych specjalistów i wyjątkową ofertę produktowo-usługową. Jesteśmy na najlepszej drodze do stworzenia jednego z największych graczy na polskim rynku IT – mówi Wojciech Wolny, prezes Euvic. – Jesteśmy jednocześnie gotowi dokapitalizować Qumak biorąc udział w emisji akcji serii M, o ile taką decyzję podejmą również inni akcjonariusze. W Qumak jest zdrowy biznes, a jego potencjał można uwolnić dzięki mądremu zarządzaniu i wysokiej dyscyplinie kosztowej. Jako członek rady nadzorczej widzę, że obecny zarząd jest na dobrej drodze – tłumaczy prezes Euvic.

 

Decyzja NWZ otwiera drogę do szybkiej realizacji scenariusza back-to-business, na czym zależy zarówno zarządowi, pracownikom Spółki, jak i akcjonariuszom. – dodaje Sławomir Połukord, prezes Qumak S.A.

Zobacz także